Undgå print, kuvertering og frankering
Med BusinessDocuments kan du som en udlæsningsform vælge fysisk printede fakturaer. Indeholdt i denne udlæsningsform er tillige kuvertering og frankering. Valget af om en af dine debitorer skal modtage dine fakturaer i fysisk printet form sker efter samme principper som når du vælger at en debitor skal modtage som eksempelvis OIOXML eller Hancom EDI - forskellen er blot at istedet for at BusinessDocuments producerer en elektronisk fil, producerer BusinessDocuments en printinstruks der sendes til vores trykkeri.
Dermed skal du ikke implementere andre formater eller programmer i din virksomhed - du skal blot kunne udlæse en datafil enten i dit eget format eller i en af de gængse standarder så som OIOXML eller lignende - så sørger vi for resten.
Ved at outsource print, kuvertering og forsendelse af dine papirfakturaer opnår din virksomhed følge fordele:
- Effektiv printning af fakturaer
- Effektiv pakning, kuvertering, frankering og forsendelse
- Spar penge og tid på hele processen
Priser
Der er mange penge at spare på at outsource print og forsendelse af fakturaer. Prisen er individuel og afhængig af mængde, forsendelsesfrekvens og konvolutstørrelse. Du er altid velkommen til at kontakte os for at høre hvilke priser vi kan tilbyde din virksomhed.
|